Powrót do: Ciekawi Klienci

Zwiedzanie miejsca zagłady - Wycieczka dla turystystów Auschwitz-Birkenau Tour


Zwiedzanie rozpoczyna się na terenie byłego obozu Auschwitz I od przejścia pod bramą z brzmiącym niczym ponure szyderstwo napisem „Arbeit macht frei”. Napis ten jest bardzo dobrze znany każdemu, kto choć trochę czytał na temat II wojny światowej i powstałych podczas jej trwania obozów koncentracyjnych.

Brama obozu zagłady

Każda osoba przechodząca przez bramy obozu nie może nie zauważyć tego napisu, ponieważ jest on niezwykle charakterystyczny i bardzo dobrze widoczny. Jest pewnego rodzaju symbolem tego miejsca. Na Bloku 4 dzięki makietom, planom, dokumentom i fotografiom poznajemy dzieje i cały kontekst funkcjonowania obozu, w tym założenia zbrodniczej ideologii, która przyświecała jego stworzeniu.

Wycieczka do Auschwitz-Birkenau tour ma więc charakter bardzo edukacyjny. Można tu w najlepszy sposób poznać historię II wojny światowej, a w szczególności tego miejsca, która nierozerwalnie wiąże się z tym, co działo się podczas wojny, czyli jeszcze nie tak dawno temu. Pierwsze świadectwa uzmysławiające realność niewyobrażalnych potworności, które miały tu miejsce, to m. in. zachowane puszki po gazie cyklon B.

Zamknięcie obozu

Takich rzeczy jest tutaj więcej. W praktycznie każdym bloku znajduje się wiele przedmiotów, które udało się znaleźć po zamknięciu obozów. Należą one do pracujących tu osób, jak i do obozowiczów. Są namacalnym dowodem na to, że faktycznie mieszkali tu ludzie. Wielość tych produktów pokazuje, jak różni byli tu ludzie oraz jak różne nacje tutaj przebywały.

Więcej znajdziesz tutaj: cracowvisit.com/auschwitz-birkenau-krakow-tours.html
KOMENTARZE:

Brak komentarzy

Design downloaded from Zeroweb.org: Free website templates, layouts, and tools.