Powrót do: Ciekawi Klienci

Założenie sklepu internetowego w Krakowie


Każdy, kto prowadzi placówkę handlową w fizycznie istniejącym miejscu, wie ile trudności niesie każdy dzień. Alternatywą może być założenie sklepu w sieci.

Oto zestawienie nakładów potrzebnych na starcie.

Koszty rozkładają na kilku płaszczyznach. I tworzenie sklepów www Kraków lub w każdym innym rejonie potrzebuje tych samych komponentów.

Niezbędne środowisko dla aplikacji

Serwer jest tym miejscem, gdzie właściciel sklepu może zdeponować pliki swojego założenia. Tam będą najbezpieczniejsze Hosting dla niewielkiego sklepu w sieci można zakupić już za sumę nieprzekraczającą stu złotych. Jednak polecanym i ze wszech miar bezpieczne rozwiązaniem jest zastosowanie serwera dedykowanego. Plusem takiego rozwiązania jest brak sąsiedztwa i niezależność przestrzeni dyskowych.

Oprogramowanie

Najczęściej wykorzystywane są programy w wersji darmowej. Niestety czeka tu kilka pułapek. Największym niedostatkiem jest brak doświadczenia we wdrażaniu. Darmowe oprogramowanie jest niejako surowcem wyjściowym, który trzeba uformować do postaci, dającej możliwości bezkolizyjnego zastosowania. Często otwarty kod programu wymaga nadpisania pewnych fragmentów, co wymaga specjalistycznych umiejętności.

Oprogramowanie na zamówienie

Kiedy wymagania są nietypowe trzeba zastosować rozwiązania niestandardowe. Wtedy wykorzystanie gotowego szablonu nie wchodzi w grę. Należy wszystkie założenia funkcjonalności sklepu opisać językiem programowania od podstaw. Taki program może kosztować od kilku do kilkuset tysięcy złotych.

Certyfikat bezpieczeństwa

Szyfruje transmisję danych na drodze serwer − użytkownik. Nie mogą się obejść bez niego wszystkie placówki udostępniające płatności na stronie sklepu. W podstawowej wersji to wydatek 100 PLN.
KOMENTARZE:

Brak komentarzy

Design downloaded from Zeroweb.org: Free website templates, layouts, and tools.