Powrót do: Ciekawi Klienci

Co warto brac na problemy kostno- stawowe? Zaufana Apteka podpowiada


Układ kostny to najważniejszy układ naszego organizmu. Stanowi szkielet ciała ludzkiego. U dorosłego człowieka w skład układu kostnego wchodzi 206 kości. Z wiekiem może się to zmieniać, ponieważ dochodzi do zrastania się m.in.  kości czaszki. 

Wszystko o szkielecie człowieka

Można dokonać podziału szkieletu człowieka na dwie części: szkielet osiowy, w którego skład wchodzi czaszka, kręgosłup, żebra i mostek, oraz szkielet kończyn górnych i dolnych wraz z obręczami. Wszystkie składniki szkieletu połączone są ze sobą ruchomymi stawami, które umożliwiają kościom poruszanie się oraz zapewniają im stabilność.

uklad_kostno_stawowyAby mogły działać prawidłowo wyposażone są w cały system strukturalny zbudowany z tkanek miękkich.

Dzięki temu oraz przez obecność mięśni i więzadeł stawy pracują w pełni prawidłowo. Niestety jak ze wszystkim również trwałość stawów nie jest wieczna, a czasem najnormalniej w świecie się zużywają.  Problemy kostno-stawowe mogą przybierać różne formy. Mogą być one spowodowane częstymi urazami, licznymi przeciążeniami oraz występowaniem chorób towarzyszących. Aby zapobiec pojawianiu się problemów kostno-stawowych niezbędna jest prawidłowa profilaktyka.

Zmiana stylu życia

Najlepiej zacząć od zmiany stylu życia. Każdy organizm potrzebuje ruchu i nie mówimy tu o uprawianiu sportów ekstremalnych ale oderwaniu się od pracy zazwyczaj siedzącej i wykonanie chociażby kilku minutowej gimnastyki. Następnie dieta oraz wprowadzenie do niej suplementów.

Środki takie jak Heel Traumeel S, Biolevox HA 2,2%, Artresan Optima chronią i wzmacniają układ kostno-stawowy. Są to nieliczne spośród wszystkich preparatów, dostarczających niezbędnych substancji budulcowych, które zapobiegną problemom kostno-stawowym.
KOMENTARZE:

Brak komentarzy

Design downloaded from Zeroweb.org: Free website templates, layouts, and tools.